Fundacja Zdrowie Dziecka

na rzecz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie

Aktualności

Zbiórka dla pacjentów Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Filharmonii Krakowskiej

15.01.2019

„Razem możemy więcej” to nie tylko hasło. To aktywność na rzecz tych, którzy bardziej niż inni potrzebują wsparcia na początku swojej drogi. Mowa o małych pacjentach Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie i prowadzonej dla nich zbiórce.  Do akcji przyłączyła się m.in. Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, która w najbliższy piątek i sobotę będzie zachęcać gości koncertów gospel do wsparcia inicjatywy.

Już w najbliższy piątek (18 stycznia, godz. 19:30) oraz sobotę (19 stycznia, godz. 18:00) uczestnicy koncertu gospel Chóru Filharmonii Krakowskiej pod dyrygenturą Teresy Majki – Pacanek, ze śpiewem Karen Edwards, będą mogli wesprzeć zbiórkę „Razem możemy więcej” przekazując datki do puszki zlokalizowanej we foyer Filharmonii.

Organizatorem kwesty jest Fundacja Zdrowie Dziecka działająca przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie od 27 lat. Akcja zarejestrowana jest w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem 2018/5388/OR.

Zebrane pieniądze pomogą nam m.in. przy zakupie nowego sprzętu diagnostycznego dla szpitala oraz dofinansowaniu organizacji zajęć z zakresu terapii niestandardowych prowadzonych w szpitalu, m.in. dogoterapii, hortiterapii i muzykoterapii – tłumaczy Jadwiga Czeczótko, Prezeska Fundacji i dodaje– Dzięki tego typu akcjom możemy na bieżąco odpowiadać na potrzeby szpitala.


 


powrót